4 דרכים לטיפול באוטיזם

בשנים האחרונות ניתן לשמוע על יותר ויותר הורים שילדיהם אובחנו עם אוטיזם. חשוב לזכור כי המודעות לאוטיזם נמצאת במגמת עלייה, לכן האבחון מתבצע בגיל צעיר יותר. החדשות הטובות הן שניתן למצוא היום תוכניות טיפול מקצועיות ואיכותיות, שיוכלו לשפר את איכות החיים שלכם ושל הילדים שלכם. במאמר זה נעסוק במספר דרכים מומלצות לטיפול באוטיזם, במטרה לספק לילד שלכם את הכלים הנדרשים כדי להשתלב בקלות בסביבה שלו.

 

טיפול באוטיזם

חשוב לדעת כי היום באמצעות תכנית ABA תוכלו לשלב את הילד בגן רגיל, דבר שיכול לתרום המון להתפתחות של הילד. תוכנית טיפול ביתית תאפשר לכם לוותר על הגן המיוחד ותעניק לילד שלכם את המענה המושלם לפערי התקשורת או לקשיים החברתיים שלו. מדובר על תוכנית טיפול התנהגותית, שנועדה להקנות מיומנויות שיסייעו לילד להשתלב בחיי היום יום.

מנתחת התנהגותית יכולה ללסייע בהקניית המיומנויות הללו באמצעות תצפיות וביצוע ראיונות של בני משפחה והצוות המקצועי, במטרה לבנות עבור הילד תוכנית טיפול אישית. תוכנית זו תכיל מטרות ספציפיות התואמות את הצרכים של הילד, במטרה לספק לו את הכלים הנדרשים על מנת לתקשר בצורה ברורה ומוצלחת יותר וליצור אינטראקציות חברתיות עם הילדים האחרים בגן.

טיפול באוטיזם

 

דרכים לטיפול באוטיזם שחשוב שתכירו

  1. תכנית ABA – תוכנית זו מבוססת על ניתוח התנהגות יישומי, גישה אפקטיבית ומבוססת מחקר. התוכנית יעילה במיוחד בגיל צעיר, בו ישנו חלון הזדמנויות מאחר והמח גמיש והילד מסוגל ללמידה מקסימלית, לכן חשוב לפנות לטיפול מיד לאחר האבחון. מחקרים מראים כי מאחר ובגיל הרך המוח גמיש יותר וניתן ליהנות מתוצאות מהירות ומוצלחות יותר.
  2. תוכנית טיפול אישית – תוכנית זו נבנית בעקבות איסוף המידע של מנתחת ההתנהגות והיא מותאמת לקשיים ולפערים של הילד. יישום התוכנית בשטח מתבצע על ידי תרפיסטית או משלבת מקצועית, שעוברת הדרכה וליווי של מנתחת ההתנהגות. המטרה היא ליישם את כל שלבי התוכנית באופן מדויק, במטרה לשפר את התוצאות שלה. התוכנית מיועדת לתינוקות מגיל שנה והיא מסייעת בקידום של מיומנויות תקשורת וכישורי חיים. כמו כן, התוכנית כוללת ליווי והדרכת ההורים, מאחר ושיתוף הפעולה המלא שלהם נחוץ לצורך הצלחתה.
  3. גישה רגשית – הגישה הרגשית, בשונה מהגישה ההתנהגותית, מתמקדת ברגשות של הילד. הטיפול מאפשר לילד ליזום את המטרות של הטיפול, בהתאם לרגישות שממנה הוא סובל. גם בגישה הזאת חשוב להתחיל בטיפול מוקדם ככל הניתן, על מנת להגיע לתוצאות האופטימליות ביותר.
  4. חינוך מיוחד – אחת הגישות היא לטפל באוטיזם במסגרות חינוכיות ייעודיות, המכילות צוות מנוסה ומיומן בתחום.

 

טיפול באוטיזם – סיכום

היום נהוג לטפל באוטיזם במספר גישות שונות, כאשר הגישה ההתנהגותית נחשבת לאחת הגישות היעילות והמומלצות ביותר. תוכנית ABA מקובלת לטיפול בילדים עם אוטיזם והיא מספקת תוצאות משמעותיות לאורך זמן. טיפול התנהגותי יאפשר לכם לשלב את הילד במסגרות חינוך שונות ויסייע להתגבר על עיכובים התפתחותיים וקשיי תקשורת.

טיפול באוטיזם – סיכום

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
נשמח לעמוד לשירותכם
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
למבוגרים
מה עושים כשחווים משבר בזוגיות?

משבר בזוגיות יכול להגיע בכל שלב בחיים ועלול להיות מאד מכאיב ומבלבל ולהכניס אותנו לתקופה לא פשוטה. מערכת היחסים הזוגית היא דבר מאד מורכב, מדובר במרקם יחסים עדין שנוצר בין

השתלת שיער
בריאות
5 סיבות לבחור השתלת שיער בישראל

בישראל, כמו במקומות רבים אחרים בעולם, אין זה נדיר שגברים סובלים מהתקרחות בגיל צעיר. ישנם מספר גורמים שתורמים לתופעה זו בינהם גנטיקה, גורמים סביבתיים כגון מתח, תזונה לקויה וסביבות עבודה