טיפול שורש – מתי צריך לעשות זאת?

המון פעמים בחיינו אנו עלולים לסבול מכאבי שיניים. לעיתים קרובות מדובר בחורים בשיניים, משן בינה מציקה או סתם רגישות.

כאשר מדובר בכאבים עזים וחדים שלא נותנים מנוח, מומלץ לפנות מיידית לבדיקה מהירה במרפאת השיניים.

אז מתי צריך לעשות טיפול שורש? כל הפרטים לפניכם.

 

אבל לפני הכל, מה זה טיפול שורש?

טיפול שורש הוא טיפול עמוק שצריך לבצעו במידה ויש שן עם עששת. העששת פוגעת בהתחלה בשכבה החיצונית של השן, אך לאט לאט היא חודרת אל תוך השן ויכולה לגרום לפגיעה חמורה, הכוללת פגיעה בעצבים וברקמות ועלולה לגרום לנזק בלתי הפיך. מטרת הטיפול הוא לסלק את החומר הנגוע שבתוך ליבת השן ולהחליף אותו בחומר איטום מיוחד שימנע התרבות של חיידקים ויגן על השן ויאפשר לה להמשיך להתקיים.

אין אפשרות לתקן את הנזק שנעשה לשן. במידה ותרצו לדעת מחירים של טיפול שורש תוכלו לראות כאן טיפול שורש מחיר.

 

כאב ממושך בשן וללא כל התראה מוקדמת

המון פעמים כשיש לנו כאבים בשיניים אנו נוטים לחשוב שככל הנראה מדובר בחור בשן ולא ממהרים ללכת ולטפל בחור. אבל חשוב לדעת שאם לא מטפלים במיידי בחור ומזניחים אותו, הוא יכול להזדהם ולהגיע עד לאזור השורש. כאב ממושך הוא הסימן הראשון שצריך להגיע במהירות למרפאת השיניים לבדיקה על מנת להבין מה הבעיה ולפתור את הכאב. גם אם בסוף מסתבר שבאמת מדובר בחור שצריך סתימה ולא בטיפול שורש, לא הגעתם למרפאה לחינם.

 

רגישות לאוכל ושתיה

אם קשה וכואב לכם לשתות ולאכול ואתם סובלים מפעולה זו ומנסים להימנע ממנה, ייתכן ואתם זקוקים לטיפול שורש.

 

רגישות, דימום ודופק בשן

המון פעמים רגישות, דימום ודופק יכולים להצביע על בעיה בשורש של השן, במיוחד אם שלושתם מגיעים ביחד. אבל גם אם כל אחד מהם מופיע לבד, ייתכן ותזדקקו לטיפול שורש. הבעיה שהכי מצריכה בדיקה מיידית היא דופק בשן. דופק בשן עלול להצביע על זיהום חמור באזור העמוק והפנימי של השן.

 

נפיחות באזור השן הכואבת

אם אתם מרגישים נפיחות באזור השן הכואבת, ייתכן וישנה נפיחות באזור הרקמות של השן כי השן סובלת מדלקת. הנפיחות מצביעה על הזדקקות לטיפול שורש.

 

כאבים בעת אכילה על צד מסוים

אם אתם מנסים לאכול על הצד הקבוע שבו אתם אוכלים ונתקלים בכאבים, ייתכן והנכם זקוקים לטיפול שורש ומומלץ לגשת למרפאת השיניים על מנת לבדוק זאת.

 

האם ישנה אפשרות למנוע את טיפול השורש?

לסיכום, על מנת להימנע מטיפולי שורש ופרוצדורות אחרות בשיניים מומלץ להגיע לביקורת תקופתית במרפאת השיניים על מנת לבדוק שכל השיניים תקינות ובריאות. חשוב לדעת שגם אם אינכם מרגישים שום כאב מומלץ לבצע את הביקורת, שהרי כאב הוא סימפטום שמגיע רק בשלב מתקדם של הבעיה. מטרתה של הביקורת היא לאבחן בזמן את העששת ולמנוע דלקת בשן.

המון בריאות.

 

טיפול אצל מומחה

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
נשמח לעמוד לשירותכם
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רשלנות רפואית
רשלנות רפואית
8 דוגמאות נפוצות לרשלנות רפואית

רשלנות רפואית היא תופעה מדאיגה שעלולה לגרום לנזקים חמורים למטופלים ולמשפחותיהם. רשלנות רפואית מתרחשת כאשר איש צוות רפואי, כגון רופא או אחות, מספק טיפול שנופל מתחת לסטנדרט המקובל בתחום הרפואה,

ספורטאי מקבל פיזיותרפיה
כללי
אתם עוסקים בספורט? למה חשוב שתעשו פיזיותרפיה

ספורט הוא חלק בלתי נפרד מחייהם של מתאמנים רבים, בין אם מדובר בספורטאים מקצועיים או בחובבים שעוסקים בפעילות גופנית למען הבריאות והכושר. עם זאת, העיסוק בספורט מגביר את הסיכון לפציעות