9 שימושים לקנאביס רפואי

תרופת הקנאביס הרפואי מופקת באמצעות שימוש בחלקים שונים של צמח הקנאביס וביצוע הליכים כימיים שונים, אשר בסופם מתקבלת תרופה בעלת סגולות רפואיות רבות. המשתמשים בקנאביס רפואי מעידים כי התועלת בשימוש בו מורגשת כבר אחרי זמן קצר, ושמרגע תחילת התהליך, צמח הקנאביס יכול להפוך חיי מטופל מקצה לקצה. מהפכת  הקנאביס כבר כאן, אז כל מה שנשאר לשאול הוא מהם השימושים של הצמח?

 

קנאביס כמשכך כאבים

חברות רבות המספקות קנאביס רפואי למטופלים כמו GreenPharma למשל, מספרות כי חלק מהמטופלים מזמינים את החומר על מנת להיעזר בו להקלה על כאבים פיזיים. הקנאביס הוכח פעמים רבות כחומר שנלחם בכאבים כרוניים באפקטיביות ואחד מיתרונותיו הבולטים על תרופות אחרות בתחום זה הוא שהוא נחשב לפחות ממכר. כך גם המטופל יצליח לסיים את הטיפול בצורה חלקה יותר.

קנאביס כמשכך כאבים

מפחית בעיות שינה

מטופלים רבים משתמשים בקנאביס רפואי במקרים של בעיות שינה. הקנאביס נועד להרגיע את המטופל, וכך להצליח לעזור לו להירדם ולשפר את איכות השינה במידה רבה.

 

קנאביס נגד חרדות

בנוסף לסגולות בתחום הרפואה הפיזית, לקנאביס יש השפעה גדולה על בריאות הנפש של מטופליו. כתוצאה מהאפקט המרגיע שלו, מטופלים רבים מעידים כי הקנאביס הרפואי הוא התרופה הראשונה שאכן הצליחה לסייע להתמודדות שלהם עם חרדות.

 

עוזר להתמודד עם פוסט-טראומה

בהמשך לתועלתו של הקנאביס לרווחה הנפשית של כלל משתמשיו, רופאים רבים מציעים את הקנאביס כפתרון במקרים של פוסט-טראומה. קושי מסוג זה עלול להיווצר כתוצאה מחוויות שירות של לוחמים משוחררים או חוויות קיצון שנחקקו בזיכרונם של אנשים, ורבים מהם מעידים כי השימוש בקנאביס עוזר להם בהתמודדות עם אותן תחושות.

 

מסייע בתפקוד של ילדים אוטיסטים

רבים לא יודעים, אך השימוש בקנאביס מצליח לסייע למוחנו לבצע פעולות שונות אשר ילדים עם אוטיזם מתקשים בהן. השימוש בקנאביס תורם להפרשת חומרים תקינה במוח והעברת אותות חשמליים. תהליכים אלו עוזרים להילחם בתופעות של פגיעה עצמית, חרדה ובעיות קוגניטיביות, וכתוצאה מכך משפרים את התפקוד היום יומי של הילד.

מסייע בתפקוד של ילדים אוטיסטים 

כאבי גב

הקנאביס משנה את התנהלות מערכת העצבים בגופנו, וכחלק מתהליך זה הוא ממעיט את כמות אותות הכאב שמועברים למוח – תופעה אשר עוזרת רבות בהתמודדות עם כאבי גב. בנוסף לכך, סוגים שונים של קנאביס נחשבים לאנטי דלקתיים, ולכן במידה ומקור הכאב הוא בדלקת בגב, הקנאביס יסייע בהקלתה.

 

קנאביס כתרופה נגד בחילות

רופאים ומחקרים מצאו כי במקרים של בחילות אשר יכולות לנבוע מכלל סיבות כמו סחרחורות, טיפולים כימותרפיים, ועוד – הקנאביס מצליח להקל רבות על התחושה הלא נעימה, וזאת הודות לחומרים הפעילים שיש בו.

 

קנאביס כחלק מטיפול בסרטן

מחקרים שונים שבוצעו גילו כי קנאביס מצליח להילחם בהתפשטות של תאים סרטניים, מונע מאותם תאים להתחבר זה לזה, וכך בעצם מונע את התגברות הסרטן בגוף החולה. חשוב מאוד לציין כי מדובר בסוגים מסוימים של קנאביס אשר נמצאו כיעילים במקרים מסוימים של סרטן, ולא בכל סוג. בנוסף לכך, קנאביס עוזר רבות בהתמודדות עם תופעות הלוואי הנלוות לטיפולים כימותרפיים.

 

עידוד תיאבון

בקנאביס קיימים מספר חומרים פעילים אשר לכל אחד השפעות שונות. אחד מהחומרים הללו הוא ה-THC אשר בין היתר מגרה את קולטני המוח הקשורים לחוש הריח וכתוצאה מכך, יוצרים תחושת תיאבון. השימוש בזני קנאביס המכילים את החומר הפעיל THC יכול לסייע רבות אצל אנשים מבוגרים המתקשים לאכול, או אנשים שחולים במחלות שמדכאות את התאבון.

 

סיכום

אין ספק שלשימוש בצמח הקנאביס יש תועלת עצומה הנוגעת לתחומים רבים בחיינו. חשוב מאוד לזכור כי לא כל סוג של קנאביס רפואי יתרום בכל היבט, ושבמידה ואתם מתעניינים בשימוש בקנאביס רפואי עליכם לעשות זאת רק לאחר התייעצות עם רופא מומחה בתחום.

9 שימושים לקנאביס רפואי

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
נשמח לעמוד לשירותכם
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רשלנות רפואית
רשלנות רפואית
8 דוגמאות נפוצות לרשלנות רפואית

רשלנות רפואית היא תופעה מדאיגה שעלולה לגרום לנזקים חמורים למטופלים ולמשפחותיהם. רשלנות רפואית מתרחשת כאשר איש צוות רפואי, כגון רופא או אחות, מספק טיפול שנופל מתחת לסטנדרט המקובל בתחום הרפואה,

ספורטאי מקבל פיזיותרפיה
כללי
אתם עוסקים בספורט? למה חשוב שתעשו פיזיותרפיה

ספורט הוא חלק בלתי נפרד מחייהם של מתאמנים רבים, בין אם מדובר בספורטאים מקצועיים או בחובבים שעוסקים בפעילות גופנית למען הבריאות והכושר. עם זאת, העיסוק בספורט מגביר את הסיכון לפציעות