מה מרגישים כאשר יש פריצת דיסק?

רוב משמעותי מכלל האוכלוסייה סבלו או ייסבלו בעתיד מכאבי גב.

כאבי גב הם תופעה שכיחה ונפוצה שמהווה מטרד ומקשה עלינו בשגרת היום יום שלנו.

כאשר אנו חווים כאבי גב קשים או ממושכים עלינו לגשת לרופא שיאבחן את הבעיה ויסייע לנו לקבל את הטיפול המתאים שיקל או יעלים את הכאבים.

פריצת דיסק הינה תופעה מוכרת שגורמת לכאבי גב אצל אנשים בגילאי 30- 50. אנשים רבים לא מודעים לבעיה זו, מתעלמים מכאבי הגב ולא פונים לסיוע וייעוץ רפואי. במאמר זה נסביר על פריצת הדיסק ועל הגורמים לה. חשוב מאוד להיות מודעים לסכנות ולהבין את התופעה על מנת לטפל בה בצורה הנכונה.

 

מהי פריצת דיסק?

עמוד השדרה של בני האדם מורכב מחוליות. בין כל שתי חוליות נמצא חומר מיוחד שנקרא דיסק. הדיסק הוא חומר מיוחד המורכב ממעטפת שמסודרת בטבעות צפופות בחלקו החיצוני, ומחומר במרקם ג'לי המכיל בעיקר מים בחלקו הפנימי. בעזרת גרעין הדיסק, כלומר החומר הנמצא בחלקו הפנימי של הדיסק, הדיסק משמש כבולם זעזועים שעלולים להגיע גם מביצוע פעולות פשוטות.

פריצת דיסק הינה מצב שבו החומר שנמצא בגרעין הדיסק יוצא אל תוך התעלה השדרתית או אל תעלות העצביים הצדיים. פריצת דיסק תגרום ללחץ על חוט השדרה או על העצבים הפרוסים לאורך שלו. תחושת כאב מעקצצת, כאבי גפה וחוסר תחושה מקומי עלולים להיות תסמינים של פריצת דיסק.

הסיכויים לחוויית פריצת דיסק משתנים על פי הגנטיקה ואורח חייו של האדם. להלן מספר גורמים שעלולים לסכן את האדם ולגרום לפריצת דיסק: משקל עודף, חוסר פעילות גופנית, עבודת כפיים אינטנסיבית, חשיפה למכשירים רועדים, נשיאת חפצים כבדים, ביצוע פעילויות ספורטיביות מסוימות, עישון ועוד.

 

טיפול בפריצת דיסק

קיימים טיפולים יעילים רבים לפריצת דיסק. אנו נבחר טיפול מתאים על פי חומרת המצב.

פעמים רבות, פריצת הדיסק אינה מגבילה ופוגעת בתפקוד של האדם. במקרים כאלו, ניתן להקל על הכאב פשוט בעזרת שינוי אורח בחיים. גמילה מעישון, ביצוע תרגילי יוגה ופילטיס, ושימוש בשיטות כגון דיקור ופיזיותרפיה יקלו על הכאב וישפרו את תחושת מצב הגב של הסובל מפריצת דיסק. בנוסף, ניתן לפנות למרפאות כאב שיבטלו את השפעת העצב שהנוזל חדר אליו ויקלו על כאבכם באופן משמעותי.

במקרים חמורים יותר, בהם פריצת הדיסק מגבילה ופוגעת בתפקוד היום יומי של האדם, נהיה מוכרחים לבצע ניתוח על מנת להפחית את הלחץ מהעצב. קיימים אנשים שטוענים שניתוחים לא יסייעו לאדם באותה מידה שהשיטות האחרות יסייעו.

אם אתם חווים כאבי גב משמעותיים עליכם לגשת לרופא ולקבל טיפול מתאים להקלת הכאבים. חשוב מאוד לפנות לרופא בהקדם על מנת למנוע הדרדרות של המצב. לאחר שתעברו טיפול מוצלח הקפידו על אורח חיים תקין ובריא וכך הקטינו את הסיכוי לפריצה נוספת.

 

איש בלי בגדים

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
נשמח לעמוד לשירותכם
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
השתלת שיער
בריאות
כמה עולה לעשות השתלת שיער בארץ ובחו"ל

נדמה שבתקופה האחרונה כולם עוברים השתלות שיער. יש מי שבוחרים לבצע את ההליך קרוב לבית, בגבולות ארץ ישראל, בעוד אחרים עולים על מטוס, כדי לחזור לכאן עם רעמה. בסדרת מדריכים

בוטוקס
כללי
בוטוקס: שימושים, יתרונות ושאלות נפוצות

בוטולינום הוא רעלן,  נוירוטוקסין טבעי, שגורם נזק לתאי עצב. בוטולינום מיוצר על ידי חיידק ויש לו שימושים רבים בתחום הרפואה ובתחום הרפואה הקוסמטית. השימוש בבוטוקס נחשב היום לפתרון בטוח, אך