פיארפי או השתלת שיער? כך תחליטו

התקרחות היא תופעה נפוצה אצל מרבית הגברים, ותופעה זו הולכת ומתרחבת עם העלייה בגיל. עם זאת לא מדובר בגזירת גורל, שכן כיום ישנם טיפולים רבים המאפשרים לשוב וליהנות משיער מלא. שניים מהטיפולים המובילים בשוק הם פי אר פי והשתלת שיער. במאמר הבא נעמוד על ההבדלים בין השניים, ואיזה מהם עדיף כדי להתמודד עם התקרחות. ספוילר – לכל אחד טיפול מותאם אישית למצבו.

 

פי אר פי מהו?

פי אר פי היא שיטה למניעת התקרחות ועידוד מחדש של צמיחת שיער באמצעות הזרקת דם לקרקפת באופן המעודד תאי שיער לצמוח מחדש. זהו טיפול רפואי אישי אשר נעשה בהתאם לסוג הדם של הלקוח, ובהתאם לשלב ההתקרחות בו מצוי שיערו. למעשה, הטיפול הוא השתלת תאי דם בקרקפת, כך שההליך נעשה על בסיס גופו של המטופל. כלומר, חומר מדמו של המטופל נלקח ממנו ומוזרק לאזור הקרקפת. למידע נוסף פנו לאתר הבא. https://prphairtreatment.org

השתלת שיער

השתלת שיער מהי?

השתלת שיער הינה הליך של השתלת שיער מחלקו האחד של ראש המטופל לחלקו האחר. לרוב, התקרחות מאפיינת את חלקה הקדמי של הקרקפת והשיער המושתל נלקח מחלקה האחורי של הקרקפת ומועבר לחלקה הקדמי.  כיום, השתלות אלה נעשות במקצועיות ובאופן אסתטי. השתלת שיער מתאימה למי שטרם איבד את כל שיערו ונותר אצלו שיער אותו ניתן להשתיל.

 

מה עדיף?

לכל מטופל יש להתאים את הטיפול המתאים לו כנגד התקרחות. ככל שמדובר בשלב מוקדם של ההתקרחות, עדיפה השתלת שיער בשיטת פי אר פי. בשלב מאוחר יותר בו חלקו הקדמי של הראש כבר במצב מתקדם של התקרחות – עדיפה השתלת שיער. חשוב לציין כי טיפול פי אר פי כרוך בבדיקה רפואית הבוחנת את התאמת המטופל לטיפול. כך, אם לא נמצאת מתאים לטיפול זה – תוכל לבחור באפשרות של השתלת שיער.

השתלת שיער

האם מדובר בטיפולים יעילים?

השתלת שיער הינה פתרון יעיל להתמודדות עם התקרחות אופיינית לגברים בחלק השיער הקדמי. בשיטות החדשניות בהן משתמשים כיום מתקבלת תוצאה לשביעות רצון הלקוחות והתגובות חיוביות ביותר.

באשר לפי אר פי, גם כאן מדובר בשיטה חדשנית, והשאלה בדומה להשתלת שיער קשורה למצב ההתקרחות והאפקטיביות של הטיפול על המטופל הספציפי. נקודה נוספת באשר לפי אר פי קשורה לדם המטופל, וככל שאין בעיות מיוחדות מדובר בטיפול יעיל המסייע להצמיח שיער במקומות בהם הוא נסוג.

 

סיכום

שני הטיפולים עברו התקדמות משמעותית בשנים האחרונות בזכות התקדמות טכנולוגית בתחום. לכן, אין תשובה אחת לגבי עדיפות של האחד על משנהו. לכל מטופל מצב התקרחות שונה וטיפול מתאים שיסייע בידו להחזיר את השיער למצב אסתטי ונאה.

מומלץ לעשות בדיקת התאמה לכל אחד מהטיפולים, ובמידה והאחד מהם לא יתאים – ניתן יהיה לבצע את הטיפול האחר. שני הטיפולים יובילו את המטופל לתוצאה טובה. בדוק עוד היום את התאמתך לאחד מהם.

השתלת שיער

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
נשמח לעמוד לשירותכם
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
איך להכין מסכת פנים ביתית להארת העור
אסתטיקה ויופי
איך להכין מסכת פנים ביתית להארת העור

עור הפנים שלנו רגיש מאוד ומושפע מתנודות הורמונליות, גיל, גנטיקה וחשיפה לפגעי השמש. חשוב לשמור על שגרת טיפוח קבועה עבור עור בריא, אבל אם תרצו עור פנים קורן ונקי במיוחד,

נשים בהריון
בריאות
האם סימפיזיוליזיס היא תופעה שכיחה אצל נשים בהריון?

הריון הוא מסע טרנספורמטיבי שמביא לשינויים שונים בגוף האישה. תופעה אחת שחלק מהנשים הרות עלולות לחוות היא סימפיזיוליזיס. הבנה מהי סימפיזיוליזיס, השפעותיה על נשים בהריון ושכיחותה יכולה לספק תובנות חשובות

השתלת שיער
בריאות
כמה עולה לעשות השתלת שיער בארץ ובחו"ל

נדמה שבתקופה האחרונה כולם עוברים השתלות שיער. יש מי שבוחרים לבצע את ההליך קרוב לבית, בגבולות ארץ ישראל, בעוד אחרים עולים על מטוס, כדי לחזור לכאן עם רעמה. בסדרת מדריכים