האם יש פטור ממס הכנסה לאחר התקף לב?

לאחר אירועים רפואיים כמו התקף לב אנשים רבים חוזרים למסלול החיים וממשיכים לעבוד, אך חייהם כמובן לא נראים אותו דבר כמו ללא התמודדות רפואית לכן החוק בישראל קובע שאנשים הסובלים מבעיות רפואיות עשויים להיות זכאים לקבל פטור ממס הכנסה, המשיכו לקרוא הכל אודות הזכויות – כמה איך ולמה?

 

מי עשוי להיות פטור ממס הכנסה?

  1. "כל אדם הנקבעו לו 90 % נכות לתקופה העולה על חצי שנה" – אחוזי נכות הם צורת מדידה של ביטוח לאומי לרמת הנכות של אותו האדם ועל פי כך מה תהיה קצבת הנכות שלו וזכויות נוספות המגיעות לו.
  • מה הכוונה "בתקופה העולה על חצי שנה" ? ישנן סוגי נכויות למשל לאחר תאונות או אירועים רפואיים שהנכות תהיה זמנית מיום הפגיעה ועד החלמה מלאה.

כל אדם המחזיק באחוז נכות מעל 90 לתקופה מעל חצי שנה יקבל פטור ממס הכנסה כל עוד הוא מחזיק באותה רמת הנכות. בדרך כלל אנשים המקבלים 90  אחוזי נכות יסבלו מהמקרים הבאים –

  • אדם החולה במחלה סופנית יקבל פטור מתשלום מס הכנה באופן מיידי.
  • אדם הסובל מליקויים מולדים או עקב תאונה המגבילים את היכולת הפיזית שלו.
  • בעיות רפואיות המשפיעות על תפקוד היום יום.

 

איך מבררים זכאות?

אנשים רבים הסובלים מבעיות רפואיות שונות או מתמודדים עם החלמה קשה לאחר תאונה אפילו לא יודעים שמגיע להם פטור זה, פטור ממס הכנסה יכול לסייע משמעותית לאדם המתמודד עם קשיים. ישנן חברות שונות שמטרתן לעזור לאותם האנשים לממש את הזכויות שלהם. בנוסף ניתן לקבל החזרים רטרואקטיבים של 7 שנים אחורה במקרים של עיכוב בתביעה או אי ידיעה של אותו האדם על זכויותיו.

 

מה התהליך לקבל פטור ממס הכנסה?

בחירה בליווי של חברה מקצועית תקל עליכם תסייע להגיע למטרה אותה אתם מבקשים, העבודה מול הרשויות יכולה להיות מאתגרת עד בלתי אפשרית בשביל מי שלא מכיר את התהליכים ואת צורת העבודה מולם.

  1. השלב הראשון יהיה לקבוע את רמת הנכות שלכם, יכול להיות שכבר נקבעה לכם רמת נכות מסוימת בביטוח לאומי אך שם לא לקחו בחשבון את כל ההשפעות והפרמטרים מהם אתם סובלים בחיי השגרה לכן יש לשקף היטב את הפרופיל הרפואי והתפקודי שלכם.
  2. במידה וישנה סבירות לקבלת אחוז נכות של 90 אחוז לתקופה מעל חצי שנה כקבוע בחוק, תוגש אגרת בקשה לקבלת פטור ממס הכנסה על סך 700 ₪
  3. השלב האחרון הגעה לוועדה הרפואית לשיקוף מציאותי של המצב על מנת לקבוע את שיעור הנכות.

 

לסיכום

כפי שציינו קודם אנשים רבים אינם יודעים שמגיע להם זכויות כמו פטור ממס הכנסה או זכויות אחרות, אם הינכם סובלים מבעיה רפואית כזו או אחרת בדקו את מה שמגיע לכם עוד היום.

שטרות של דולרים

 

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
נשמח לעמוד לשירותכם
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
שלט
בריאות
למה מזגן מלוכלך יכול לפגוע בבריאות שלכם?

למרות שכולנו כבר התחלנו לקלוט את החשיבות שבניקיון הפילטרים החיצוניים של המזגן, כולנו לא באמת מבינים כמה מלוכלך ומסוכן יכול להיות פנים המזגן. המזגן שלכם מריח לא טוב או מתפקד

טיפול רפואי
בריאות
מה ההבדלים בין סוגי הפסוריאזיס השונים

פסוריאזיס היא מחלת עור כרונית ולא תמיד נעימה, שבה מופיעם נגעים על העור בצבע אדמדם המכוסים בקשקשים בגווני לבן וכסוף. זוהי איננה מחלה מדבקת, ולרוב לא מסכנת חיים, אך בשל