פאניקה ולחצים נפשיים – מה צריך לעשות כדי להימנע?

אירועים פתאומיים שיכולים לקרות לנו בכל רגע נתון כמעט הנם אירועים של פאניקה ולחצים נפשיים. בחיים שלנו יש לנו לחצים וקשיים מסוגים שונים שבגללם אנשים רבים סובלים מהתקפים של פאניקה ולחצים נפשיים. מדובר בעצם בהתקפים הפוגעים ביכולת התפקוד היומיומית שלנו ואנחנו לא מודעים בכלל שניתן לבצע פעולות מסוימות אשר יכולות למנוע את המצבים הקשים הללו.

אז מה זה ההתקפים הללו? כיצד נצליח למגר אותם ומה ניתן לבצע בשביל להימנע? בוא ננסה לעשות קצת סדר.

 

אז מה זה בכלל פאניקה ולחצים נפשיים?

שם נוסף להתקפים מסוג זה אלה התקפי חרדה ומדובר בעצם בהתקפים פתאומיים מלווים בפחד בהלה ובעיקר פאניקה כאשר הם מגיעים לצד סימפטומים קשים שיכולים להיות אפילו ולהתפרש בתור התקפי לב. התסמינים הם תסמינים פיזיים של דופק מהיר, זיעה ונשימות מהירות וכן תחושות חום שונות המלוות בסחרחורות.

התקפי החרדה יכולים לפרוץ בכל גיל ואם אנחנו חווים את התסמינים הללו מומלץ לפנות לרופא ולא לחכות בכדי לשלול בעיות רפואיות בלב אשר מחייבות טיפול רפואי. ישנה חשיבות רבה להבנה שהתקפי הפאניקה הם אינם הפרעה נפשית והן תסמין להפרעות חרדה שונות שיש לאדם.

אנשים שסובלים מהתקפי חרדה הרבה פעמים הם עלולים לסבול מהפרעות פאניקה. הפרעות פאניקה מהוות הפרעה נפשית אשר סובלים ממנה מהתקפי אימה והיא מחזיקה אף בתסמינים גופניים בולטים כפי שקורה בהתקפי חרדה. אנשים שסובלים מהפרעות מהסוג הזה יכולים להרגיש לא בנוח בכל מיני מצבים חברתיים ומדובר בתסמינים שאינם נוחים לאף אחד העלולים לפגוע באורח החיים של מי שחווה התקפים אלו.

לכן ישנה חשיבות רבה בעת הופעת התסמינים להתייעץ עם רופא ועם אנשי מקצוע שונים בכדי למגר את זה בשלב מוקדם ככל הניתן.

 

האם יש קשר בין פאניקה ולחצים נפשיים להתקפי לב?

כאשר מקבלים התקפי פאניקה או חרדה אנחנו עלולים לחשוב שבכלל מדובר בהתקף לב מכיוון שמדובר בתסמינים מאוד דומים. התקף לב הוא בעצם מצב קליני קשה אשר בו כלי הדם הראשיים של הלב סובלים מחסימה חלקית או מלאה מה שגורם לאי ספיקה של הדם אל הלב והן מן הלב. התקפי לב מהווים סכנת חיים וחשוב לקבל טיפול רפואי בנוגע לכך, ולכן עקב דמיון תסמיני רב בין הדברים אנשים מתבלבלים בין התקפי החרדה והפאניקה להתקפי לב.

לכן אם אתם חושבים שאתם סובלים מתסמינים אלו קודם כל חשוב להרגיע את עצמכם ולהגיד לעצמכם שהכל בסדר ובאמת לזכור שזה נכון. מספר נשימות לצד ההבנה שהכל בסדר ושאין מה לדאוג יכולים להפחית באופן משמעותי את ההתקפים. בכל מקרה חשוב מאוד לא לשכוח לפנות במהירות לאיש המקצוע שיעזור לכם ככל הניתן. לעוד פרטים מוזמנים להיכנס: https://met.co.il.

פאניקה

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
נשמח לעמוד לשירותכם
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רשלנות רפואית
רשלנות רפואית
8 דוגמאות נפוצות לרשלנות רפואית

רשלנות רפואית היא תופעה מדאיגה שעלולה לגרום לנזקים חמורים למטופלים ולמשפחותיהם. רשלנות רפואית מתרחשת כאשר איש צוות רפואי, כגון רופא או אחות, מספק טיפול שנופל מתחת לסטנדרט המקובל בתחום הרפואה,

ספורטאי מקבל פיזיותרפיה
כללי
אתם עוסקים בספורט? למה חשוב שתעשו פיזיותרפיה

ספורט הוא חלק בלתי נפרד מחייהם של מתאמנים רבים, בין אם מדובר בספורטאים מקצועיים או בחובבים שעוסקים בפעילות גופנית למען הבריאות והכושר. עם זאת, העיסוק בספורט מגביר את הסיכון לפציעות