האם כל סוגי ביטוחי הבריאות מתאימים לכל אדם?

התאמה אישית של ביטוח בריאות למצב הרפואי, לגיל ולרקע הבריאותי חייבת להיות חלק בלתי נפרד ממערכת השיקולים.

במאמר הבא נסביר למה יש הבדלים בין ביטוחי בריאות וכיצד בוחרים אותם

בישראל יש 3 סוגים מרכזיים של ביטוחי בריאות: ביטוח בריאות ממלכתי, שירותי בריאות נוספים (שמכונים בקצרה שב"ן) וביטוח בריאות פרטי. בגלל שמדובר על מעגלים שונים של ביטוחי בריאות, המשמעות היא שחלק מהכיסויים קיימים בכולם – בעוד אחרים ייחודיים למעגלים ספציפיים בלבד.

ביטוח בריאות ממלכתי מתאפיין בכך שהוא חל על כל אזרחי המדינה וניתן על ידי הגופים הציבוריים. לעומת זאת, שירותי בריאות נוספים ניתנים על ידי קופות חולים. אמנם כל אזרח מחויב בשירותי בריאות נוספים, אך הוא יכול לבחור את הקופה שתעניק לו אותם. לשם השוואה, ביטוח בריאות פרטי ניתן על ידי חברות ביטוח פרטיות ולכן הוא אחר לחלוטין.

 

כך מבצעים התאמה אישית של ביטוח בריאות

התייעצות עם המומחים של אבנר ביטוח בריאות למשל יכולה לעזור להשוות בין סוגים שונים של פוליסות. השוואה כזו חשובה, כי היא עוזרת לדעת איזה סוג של ביטוח בריאות מתאים לכל אחד ואחת מאיתנו. יתרה על כך, היתרון של התייעצות עם בעלי מקצוע הוא שכך קל יותר לבדוק האם ואיפה יש כפל ביטוחים.

הדבר החשוב שצריך לזכור הוא שלא כל סוגי ביטוחי הבריאות מתאימים לכל אדם. נכון שביטוח בריאות ממלכתי חל על כולם ושקופות החולים מבטחות את כל מי שעומד בקריטריונים, אבל זה לא אומר שהכיסויים מספיקים. בשביל להתאים את ביטוח הבריאות לצרכים של קהל היעד, יש פרמטרים שונים שאותם רצוי להביא בחשבון.

 

מצב רפואי, גיל ורקע בריאותי

הדרך הכי טובה להתאים ביטוח בריאות לצרכים של קהל היעד היא להביא בחשבון מצב רפואי קיים, גיל ורקע בריאותי. באמצעות התייחסות אל המצב הרפואי הקיים, ניתן לדעת מה הסיכונים שחלים על חברת הביטוח ומה יהיה השקלול האקטוארי הנכון שלהם בפוליסה. לעומת זאת, הגיל והרקע הבריאותי עוזרים לחברת הביטוח לפנות פוליסה שתתאר את רמת הסיכון שעוד נשקפת למבוטח בעתיד.

היתרון של התאמת ביטוח בריאות בצורה ספציפית לצרכים של המבוטח הוא חיסכון בהוצאות. ככל שההתאמה לרקע או לגיל של המבוטח היא מדויקת יותר, כך עולה הסיכוי לכיסוי מקיף ומשתלם. במילים אחרות, התאמה אישית של הפוליסה גם משפרת את הביטוח וגם חוסכת בהוצאות.

 

לא מוותרים על ביטוח בריאות

בחירת ביטוח בריאות דורשת זמן, אבל היא שווה את ההשקעה. בזכות המאפיינים המיוחדים של ביטוח כזה, גברים ונשים בגילאים שונים יכולים להגן על עצמם. בנוסף, ביטוח בריאות פרטי מעניק מעטפת הגנה נפרדת. מלבד ביטוח בריאות ממלכתי ושירותי בריאות נוספים, לא כדאי לוותר על ביטוח פרטי בהתאמה אישית.

 

מגן

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
נשמח לעמוד לשירותכם
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
שלט
בריאות
למה מזגן מלוכלך יכול לפגוע בבריאות שלכם?

למרות שכולנו כבר התחלנו לקלוט את החשיבות שבניקיון הפילטרים החיצוניים של המזגן, כולנו לא באמת מבינים כמה מלוכלך ומסוכן יכול להיות פנים המזגן. המזגן שלכם מריח לא טוב או מתפקד

טיפול רפואי
בריאות
מה ההבדלים בין סוגי הפסוריאזיס השונים

פסוריאזיס היא מחלת עור כרונית ולא תמיד נעימה, שבה מופיעם נגעים על העור בצבע אדמדם המכוסים בקשקשים בגווני לבן וכסוף. זוהי איננה מחלה מדבקת, ולרוב לא מסכנת חיים, אך בשל