ניתוח השתלת שיניים – איך להתכונן לניתוח

אף אחד לא רוצה לעבור השתלות שיניים. אולם, לעיתים זהו דבר נחוץ ואין ברירה. אם כבר צריכים לעבור את הניתוח, צריך לדעת כיצד יש להתכונן לניתוח, מה הפעולות המקדימות שיש לעשות, ואיך נעבור את הניתוח באופן הטוב ביותר.

 

השתלות שיניים

ניתוח להשתלת שיניים הוא פעולה כירורגית לכל דבר, שמטרתה להשתיל שיניים מלאכותיות לאנשים הזקוקים לכך. פעולה זו הינה המוצא האחרון בדרך כלל בטיפול בחורים וכאבים בשיניים. רק מי שהגיעה למצב חמור ביותר יופנה להשתלת שיניים, כיוון שזו פעולה מורכבת, יקרה, וכואבת במיוחד.

חשוב לדעת שגם אם רופא מסוים הפנה מטופל להשתלת שיניים, זה לא מחייב שרופא אחר יחשוב שניתן לטפל בו בצורה שונה, פחות מורכבת ומסובכת. לכן, כדאי מאוד להתייעץ בנושא עם כמה רופאי שיניים, ובמיוחד עם רופאים שהמומחיות שלהם היא השתלות שיניים.

 

לבחור מקום טוב

אם בסופו של דבר כן הפנו אותכם להשתלת שיניים, ישנן כמה פעולות שכדאי לעשות כהכנה לניתוח, כדי שיעבור בצורה הטובה ביותר. ראשית, חשוב מאוד לבחור מקום טוב לעשות בו את הניתוח. אסור להתפשר על דבר זה, כיוון שזו פעולה מורכבת ומסובכת, ולכן חשוב לבחור את אנשי המקצוע הטובים ביותר.

גם מי שגר בירושלים לדוגמא, אך שמע המלצות על מרפאה שעושה השתלות שיניים בבת ים, שלא יהסס לבצע שם את הניתוח, למרות המרחק ממקום מגוריו. גם לאחר בחירת המרפאה, חשוב לשים לב שהצוות המטפל זהו אכן הצוות הטוב והמיומן ביותר שיש למרפאה להציע. הבחירה במרפאה הייתה על בסיס זה, שהצוות הטוב ביותר שלה יטפל בכם, ולכן עליכם לדרוש זאת כבר בשלב המקדים, כדי לוודא שלא תיווצרנה בעיות.

 

לברר את שיטת הטיפול

אמנם אתם לא אנשי מקצוע, ואת רוב המושגים בנושא רפואת השיניים לא תבינו, אך חשוב לשאול את הרופא המטפל כיצד הוא יעשה את הניתוח? מה השיטות בהם הוא משתמש? ומה החסרונות והייתרונות של כל שיטה? בעזרת שאלות אלו תוכלו להבין טוב יותר מה אתם עומדים לעבור, ובדרך כלל זה יעזור להרגיע ולהוריד את הלחץ לפני הטיפול.

בנוסף, השתלות שיניים כרוכות בהרדמה או טשטוש מסוגים שונים, ובמקרים רבים המטופל יכול לבחור את צורת ההרדמה. יש אנשים שמעדיפים לעבור את הניתוח בהרדמה מלאה, למרות שאין בכך הכרח רפואי, ואילו אחרים מעדיפים דווקא טשטוש ללא הרדמה. עליכם לברר עם הרופא האם יש לכם את אפשרות הבחירה, ולהחליט כבקשתכם.

 

היום שאחרי

הכנה נוספת שכדאי מאוד לבצע לקראת ניתוח השתלת שיניים היא תכנון הימים שאחרי הניתוח. במקרים רבים, ההתאוששות מניתוח כזה היא מעט קשה, וכרוכה בכאבים חזקים במיוחד. לכן, כדאי מאוד לתכנן מראש את הימים שאחרי הניתוח, ולדאוג לבירוקרטיה הכרוכה בימי המחלה ושאר ההכנות הדרושות.

ניתוח השתלת שיניים - איך להתכונן לניתוח

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
נשמח לעמוד לשירותכם
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ספרי קריאה
לימודים
האם קריאת ספרים מפתחת את הדימיון?

ספרים הם אחד הכלים החשובים ביותר של המין האנושי להעברת מידע ורעיונות, ונמצאים בתרבות העולמית משחר ההיסטוריה. למרבה הצער, בעידן הדיגיטלי בו אנו נמצאים, אנשים רבים מתקשים למצוא את הזמן

אמן חושים
בריאות
האם מופע של אמן חושים טוב לבריאות שלנו?

מופעי בידור הם דבר נהדר ואין ספק שהם מייצרים עבורנו חוויה, מעלים את מצב הרוח ומסיטים את תשומת הלב שלנו לאסקפיזם מבורך. הדברים הללו נכונים בעיקר כשמדובר במופעים שמצחיקים אותנו

כדורים
בריאות
10 סימנים שפיתחת תלות למשככי כאבים

העובדה הבאה אולי הולכת להפתיע חלק מכם, אבל חשוב להכיר בה – אפשר לפתח תלות ולהתמכר למשככי כאבים. במשככי הכאבים יש חומר שנקרא אופיאטים, והוא החומר שגורם להתמכרות. במאמר הבא

חוֹק
כללי
מהי נהיגה בשכרות לנהג חדש / צעיר?

נהגים צעירים מתחת לגיל 24 או נהגים חדשים בשנתיים הראשונות לאחזקתם ברישיון נמצאים במבחן תמידי של רשויות התעבורה. החוק משתנה בהתאם לנהג צעיר או חדש, והפרמטרים עליהם הנהגים נמדדים הם