מהי נהיגה בשכרות לנהג חדש / צעיר?

נהגים צעירים מתחת לגיל 24 או נהגים חדשים בשנתיים הראשונות לאחזקתם ברישיון נמצאים במבחן תמידי של רשויות התעבורה. החוק משתנה בהתאם לנהג צעיר או חדש, והפרמטרים עליהם הנהגים נמדדים הם קשוחים יותר. אם אתם נהגים צעירים או נהגים חדשים שנתפסו בעת שתייה ונהיגה – במאמר זה נסביר לכם את כל האפשרויות העומדות בפניכם.

 

מיהו נהג צעיר ומיהו נהג חדש?

נהג חדש הינו נהג שנמצא במהלך השנתיים הראשונות לאחזקה ברישיון. נהג צעיר הינו נהג שטרם מלאו לו 24 שנים. כלומר, אדם בן 50 שהוציא רישיון לאחרונה, נחשב נהג חדש. בן 19 שהוציא רישיון לאחרונה, נחשב נהג חדש וצעיר. בן 21 שהוציא רישיון נהיגה כשהיה בן 17, נחשב נהג צעיר ולא חדש.

גם בעלי רישיון לאופנוע, משאית או טרקטור נחשבים כנהגים חדשים/צעירים. במהלך תקופה זו בה מוגדר הנהג כנהג חדש/צעיר, חלות על הנהג תקנות מיוחדות. כמו חובת נוכחות של נהג מלווה, הגבלה במספר הנוסעים שיש באפשרותו להסיע ועוד. נהיגה בשכרות – המדריך המלא – יוצאים לדרך.

 

התקנות המיוחדות החלות על נהגים

נהג צעיר או חדש מוגדר כשיכור כאשר על פי דגימת הנשיפה מצוי בגופו אלכוהול בריכוז העולה על 50 מיקרוגרם בליטר אוויר נשוף. או לחילופין בדגימת דם, בריכוז העולה על 10 מיליגרם אלכוהול ב-100 מיליליטר של דם. החוק שונה מנהג רגיל. על פי הפסיקה הרף להרשעה בשכרות יעמוד אצל נהג רגיל על 290 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אוויר נשוף, ו-50 מיליגרם אלכוהול ב-100 מיליליטר של דם.

 

מתי מרשיעים נהג צעיר או חדש בנהיגה בשכרות?

הרשעת נהג צעיר בעבירה על החוק של נהיגה בשכרות אפשרית גם אם כמות האלכוהול אשר צרך הנהג הייתה מינימלית ביותר. כאשר מדובר בנהג חדש או צעיר – אסור לצרוך כל אלכוהול בעת נהיגה. הטווח של 50 מיקרו גרם הינו למעשה הטעיה, שכן אפילו כמה שלוקים של אלכוהול מתגלה בבדיקה שכזו. כל נהג צעיר, בעת ששתה אלכוהול, אפילו המעט ביותר יכול להישפט על נהיגה בשכרות.

 

התייחסות בתי המשפט והרשויות

התביעה המשטרתית מייחסת חשיבות רבה לתיקי עבירה של נהיגה בשכרות לנהג חדש. כך גם בתי המשפט לתעבורה, המייחסים חשיבות וחומרה רבה לעבירות תנועה, כגון נהיגה בשכרות, נהיגה מופרזת ועוד אצל נהגים חדשים. עונשם של הנהגים החדשים חמור בהתאם.

המחוקק במדינת ישראל קבע כי העונש המינימלי של נהיגה בשכרות הינה שנתיים פסילת רישיון בפועל. בפעם השנייה בנהיגה בשכרות אצל נהג חדש או נהג שאינו חדש עם עבר תעבורתי כאשר היה נהג חדש, עונש המינימום יהיה 4 שנים פסילת רישיון בפועל.

 

מה קורה אחרי המשפט?

כשמדובר בנהג צעיר או חדש, בתי המשפט הם לא נקודת הסיום בשרשרת הענישה הצפויה לנהג. לאחר המשפט בבית המשפט לתעבורה, משרד הרישוי יכול להפעיל סנקציות מנהליות כלפי נהגים חדשים בגין עבירות שכרות בנהיגה ולהטיל עונשים שונים מטעם המשרד.

נהיגה בשכרות

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
נשמח לעמוד לשירותכם
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ספרי קריאה
לימודים
האם קריאת ספרים מפתחת את הדימיון?

ספרים הם אחד הכלים החשובים ביותר של המין האנושי להעברת מידע ורעיונות, ונמצאים בתרבות העולמית משחר ההיסטוריה. למרבה הצער, בעידן הדיגיטלי בו אנו נמצאים, אנשים רבים מתקשים למצוא את הזמן

אמן חושים
בריאות
האם מופע של אמן חושים טוב לבריאות שלנו?

מופעי בידור הם דבר נהדר ואין ספק שהם מייצרים עבורנו חוויה, מעלים את מצב הרוח ומסיטים את תשומת הלב שלנו לאסקפיזם מבורך. הדברים הללו נכונים בעיקר כשמדובר במופעים שמצחיקים אותנו

כדורים
בריאות
10 סימנים שפיתחת תלות למשככי כאבים

העובדה הבאה אולי הולכת להפתיע חלק מכם, אבל חשוב להכיר בה – אפשר לפתח תלות ולהתמכר למשככי כאבים. במשככי הכאבים יש חומר שנקרא אופיאטים, והוא החומר שגורם להתמכרות. במאמר הבא

פרח
קנאביס וCBD
למה משתמשים בקאנביס רפואי

בתקופה האחרונה אנחנו עדים ליותר ויותר אנשים שצורכים את הקנאביס הרפואי. אנו מודים שלא פעם אנחנו תוהים מדוע הם משתמשים בו אבל לא נעים לנו לגשת ולשאול. אם אתם מזדהים