מה כוללת החבילה של ביטוח חיים

ביטוח חיים הוא ביטוח שהמטרה שלו היא למנוע מצב שבו בני המשפחה התלויים במבוטח, נפגעים מאד מבחינה כלכלית או מאבדים את הבית או הנכסים שלהם עם מותו, חלילה, של המבוטח. חברות שונות המתמחות בתחום, מציעות סוגים שונים של פוליסות ביטוח חיים. המשתנים העיקריים בביטוח הם גובה הפיצוי במקרה מוות, פיצויים במקרה של נכות או העדר יכולתה השתכרות וכן, בחלק ניכר מהמקרים, גם מרכיב של חיסכון. עם זאת, יש פוליסות המוסיפות כיסויים שונים שכל אחד מהם כרוך, כמובן, בתוספת לפרמיה המשולמת מדי חודש לחברה המבטחת. מה המשמעות של כל אחד מהחלקים בפוליסת ביטוח החיים? היכן באה לידי ביטוי באופן הברור ביותר החשיבות של ביטוח החיים? להלן התשובות.

 

המרכיבים בפוליסת ביטוח חיים והמשמעות שלהם

כאמור, היעד העיקרי של פוליסת ביטוח חיים הוא להעניק פיצוי כספי למוטבים של המבוטח, שהם לרוב בני המשפחה הקרובים שלו, במקרה של פטירה. ביטוח כאמור הוא חיוני תמיד, וחיוני שבעתיים במקרה שבו המבוטח הוא גם המפרנס העיקרי של המשפחה. פוליסת ביטוח החיים מורכבת משלושה מרכיבים שונים: פוליסת ריסק, פוליסת חיסכון או, מה שמקובל במרבית המקרים, פוליסה מעורבת המאגדת בתוכה גם חיסכון וגם ריסק.

פוליסת ריסק: מדובר בפוליסת ביטוח שתעניק פיצוי כספי לכל המוטבים המצוינים בפוליסה, במקרה שבו המבוטח הלך לעולמו בתקופת הביטוח. סכומי הכסף המשולמים תמורת הפוליסה הזאת נשארים בידי חברת הביטוח, ומופנים כל כולם לטובת תשלום פיצויים למשפחת הנפטר, אם וכאשר הוא הולך לעולמו.

פוליסת חיסכון: מדובר בחלק מפוליסת הביטוח, המופנה לחיסכון. במקרה מוות, הכסף הזה עובר גם הוא ליורשים. ואולם אם המבוטח נשאר בחיים בתום תקופת הביטוח, הוא יוכל לפדות את סכומי הכסף שהצטברו בפוליסה.

פוליסה מעורבת: פוליסת ביטוח חיים מעורבת, כשמה כן היא, משלבת בין פוליסת ריסק לבין החיסכון. במרבית המקרים, זאת הפוליסה המועדפת על מי שמשקיעים כסף בביטוח חיים. בתום תקופת הביטוח, יכול כל מבוטח למשוך את הסכומים שהצטברו בחיסכון. דה עקה, שלא ניתן למשוך את הכסף בסכום אחד, אלא רק בצורת קצבה חודשית,, בדומה לקצבת הפנסיה.

 

 

החשיבות של ביטוח החיים

למרות השם המחייב ולמרות הנטייה של רבים להתעלם מהנושא, ביטוח חיים הוא ביטוח שכל אב ואם משפחה חייבים לעשות. בשני העשורים האחרונים, בעקבות העובדה שכל מי שלוקח משכנתא מחויב לעשות ביטוח משכנתא, עלה מאד מספר פוליסות ביטוח החיים שמכרו החברות הגדולות בתחום. הסיבה לכך פשוטה – ביטוח משכנתא הוא בעצם ביטוח חיים, שכל מי שרוכש אותו מבטיח לעצמו ולשאר בני המשפחה, שגם במקרה של מוות לא יאונה לעם רע והם לא יצטרכו לעזוב את הבית שלהם. במקרה של פטירה, מעביר ביטוח המשכנתא את הסכום הנדרש, ומכסה בעצם חלק ניכר ממחיר הבית. מי שדואג לביטוח חיים היום, דואג לעתיד של המשפחה שלו.

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
נשמח לעמוד לשירותכם
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
טיפולי שיקום הפה
רפואת שיניים
כל מה שחשוב לדעת על טיפולי שיקום הפה

שיקום הפה הוא תחום רפואת שיניים המתמחה בשיקום מיידי של שיניים על מנת להחזיר את הפונקציונליות וההרמוניה האסתטית. שיקום כזה, אשר ניתן בתנאים מסוימים לביצוע ביום אחד בלבד, מתבצע באמצעות

תרופה
קנאביס וCBD
יתרונות בשימוש ב-CBD על תרופות אחרות

קנאבידיול הוא תרופה טבעית פופולרית המשמשת למחלות נפוצות רבות. הידוע יותר בשם CBD, הוא אחד מיותר מ-100 תרכובות כימיות הנקראות קנבינואידים שנמצאות בצמח הקנאביס. יכול להיות שזה נשמע טיפה מרתיע

כספים באוויר
בריאות
האם יש פטור ממס הכנסה לאחר התקף לב?

לאחר אירועים רפואיים כמו התקף לב אנשים רבים חוזרים למסלול החיים וממשיכים לעבוד, אך חייהם כמובן לא נראים אותו דבר כמו ללא התמודדות רפואית לכן החוק בישראל קובע שאנשים הסובלים

ציוד רפואי
טיפולים
5 טיפולים חדשניים לטיפול בסרטן המוח

סרטן במוח מתבטא בגידולים שפירים או ממאירים, כאשר בניגוד לאיברים אחרים, שמדובר בסרטן במוח לא תמיד אפשר לכרות את הגידול (ממאיר או שפיר) ובנוסף, גם גידול ממאיר ברמה נמוכה בעל