מה זה אובדן כושר עבודה וכיצד רצוי לפעול למימוש הזכויות?

יכול להיות כי ברור לכם מה הוא אובדן כושר עבודה, מצב בו אדם לא יכול להמשיך לעבוד אך על מנת שהוא גם יזכה אתכם בסיוע, המצב חייב להיות מוכר ומוגדר. באם אתם סוברים כי אתם נתונים במצב כזה כדאי שתדעו מה זה אובדן כושר עבודה וכיצד רצוי לפעול למימוש הזכויות?

 

אובדן כושר עבודה

על פניו, אנשים יכולים לבחור באיזו עבודה הם רוצים לעבוד, מתי להפסיק ומתי להתחיל אך ישנם מצבים בהם אנשים חווים כל מיני הליכים רפואיים או חווים תאונות אשר מותירים אותם ללא יכולת מספקת להשתכר כראוי או אפילו ללא יכולת מספקת לעבוד. אובדן כושר עבודה הוא מצב מוכר אשר גם ניתן לבטח אותו בכל מיני דרגות וחומרות.

  1. אובדן כושר עבודה מלא – הדרגה הגבוהה ביותר, מצב בו אדם נפגע בשיעור של למעלה מ-75 אחוזים מה שמונע ממנו לגמרי לעבוד.
  2. אובדן כושר עבודה חלקי – דרגה נמוכה יותר מאובדן כושר עבודה מלא אך חשוב להכיר גם אותו וכיצד רצוי לפעול למימוש הזכויות שלו. כאן מדובר בפגיעה של למעלה מ-25 אחוזים ועד ל-75 אחוזים.
  3. אובדן כושר עבודה זמני – יכול להיות גם מלא וגם חלקי אך בכל מקרה הוא תחום בזמן לתקופה מסוימת.
  4. אובדן כושר עבודה תעסוקתי – אובדן כושר עבודה בעיסוק ספציפי כך שיכול להיות כי המבוטח עובד בעבודה אחרת אך אינו יכול לעבוד בעיסוק הספציפי שבו עסק וגם שמבוטח.

 

מול מי לפעול לממש את הזכויות?

במקרה בו אדם מוגדר במצב של אובדן כושר עבודה הוא זכאי לכל מיני זכויות אשר הוא יכול לממש. ניתן לקבל אותן הן מביטוח פרטי שבו הוא מבוטח אשר מבטיח כי במצב שאובדן כושר עבודה באמת יקרה הביטוח יפצה ויסייע למבוטח. אך גם אם לא בוחרים לבטח אובדן כושר עבודה באופן פרטי יש לפעול מימוש הזכויות מול הביטוח הלאומי.

 

כיצד רצוי לפעול למימוש הזכויות?

כדאי מאוד לפעול בסיוע של איש מקצוע כדוגמת עורך דין אובדן כושר עבודה אשר יסייע בהליך ויכווין ובמקביל, לאסוף את כל המידע אודות המצב. בסופו של דבר, נדרשת הוכחה בדבר הפגיעה וחומרתה ולצורך כך נדרשים מסמכים וטפסים רפואיים שחשוב שתשמרו עליהם בדרך על מנת להציג אותם בעתיד גם לעורך הדין שלכם אך גם לחברות הביטוח או לביטוח הלאומי בעת הצורך.

לא תמיד אנשים יודעים בדיוק מה זה אובדן כושר עבודה וכיצד רצוי לפעול בו ועל כן, בדומה לכל מקרה אחר, מומלץ להתחיל ביצירת קשר עם איש מקצוע מומחה שיוכל לשפוך אור על הסיטואציה ולעיתים, אפילו לנהל את כל ההליך בשבילכם. זאת יחסוך לכם הרבה וגם עשוי להשיג לכם הרבה.

 

 

RIGHTS

 

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
נשמח לעמוד לשירותכם
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ספרי קריאה
לימודים
האם קריאת ספרים מפתחת את הדימיון?

ספרים הם אחד הכלים החשובים ביותר של המין האנושי להעברת מידע ורעיונות, ונמצאים בתרבות העולמית משחר ההיסטוריה. למרבה הצער, בעידן הדיגיטלי בו אנו נמצאים, אנשים רבים מתקשים למצוא את הזמן

אמן חושים
בריאות
האם מופע של אמן חושים טוב לבריאות שלנו?

מופעי בידור הם דבר נהדר ואין ספק שהם מייצרים עבורנו חוויה, מעלים את מצב הרוח ומסיטים את תשומת הלב שלנו לאסקפיזם מבורך. הדברים הללו נכונים בעיקר כשמדובר במופעים שמצחיקים אותנו

כדורים
בריאות
10 סימנים שפיתחת תלות למשככי כאבים

העובדה הבאה אולי הולכת להפתיע חלק מכם, אבל חשוב להכיר בה – אפשר לפתח תלות ולהתמכר למשככי כאבים. במשככי הכאבים יש חומר שנקרא אופיאטים, והוא החומר שגורם להתמכרות. במאמר הבא

חוֹק
כללי
מהי נהיגה בשכרות לנהג חדש / צעיר?

נהגים צעירים מתחת לגיל 24 או נהגים חדשים בשנתיים הראשונות לאחזקתם ברישיון נמצאים במבחן תמידי של רשויות התעבורה. החוק משתנה בהתאם לנהג צעיר או חדש, והפרמטרים עליהם הנהגים נמדדים הם