מהם התהליכים שחייבים לעשות בנסיגת חניכיים

החנייכים הן הרקמות הנמצאות בחלל הפה סביב השיניים, החניכיים הן הגבול בין השיניים ומשמרות כמסנן בין המזון לשיניים. כיום מחלות חניכיים הינו דבר שכיח בקרב האוכלוסיה ומחקרים סבורים שמעל ל – 50% מהאוכלוסיה בארץ סובלת מבעיות חניכיים. יצאנו בעזרתו של חוקר פרטי לבדוק על הליך נסיגת חניכיים באחת לשם כך אספנו מידע על מרפאת שיניים בלוד אותה נבקר.

 

מה זה בעצם נסיגת חניכיים?

נסיגת חניכיים היא מצב הו החניכיים מאבדות את צורתן וגובהן ושורש השן נהיה חשוף אל חלל הפה. ישנם כ – 2 סוגים עיקריים של נסיגות חניכיים. הנסיגה הראשונה היא בלסת העליונה, במצב כזה שורשי השיניים נחשפים כלפי מעלה. הנסיגה השנייה היא בלסת התחתונה שם שורשי השיניים נחשפות כלפי מטה. הנסיגה מלווה בכאב ופגיעה ברקמה התומכת של השן.

 

תהליך נסיגת החניכיים הוא תהליך אשר דורש טיפול מיידי, ככל וטיפול זה מתעכב שורש השן ממשיכה להיחשף, נוצרים פערים בין השיניים ונגמרת פגיעה קשה לשורש השן ולעצם הלסת. מלבד האסתטיות שבדבר, נסיגת חניכיים מאופיינת גם ברגישויות לחום וקר עד אובדן שיניים.

נסיגת חניכיים מתרחשת בתהליך הדרגתי, אחד מהסימנים לזהות אותה הוא לרוב רגישות בשיניים או לחילופין שן שנראית גדולה מהרגיל. השכיחות של נסיגת החניכיים היא גבוהה מאוד בעיקר קרב האוכלוסיה הבוגרת. יש הנוטים לחשוב שנסיגת חניכיים נגמרת כתוצאה מהזדקנות, לרוב זה לא המקרה ומדובר בהרגלים רעים שסיגלנו לעצמנו.

פה

 

 

למה ואיך – נסיגת חניכיים

ישנם מספר סממנים למחלות חניכיים, רוב האנשים סבורים שנסיגת חניכיים היא כתוצאה מדלקת בחלל הפה אך יש עוד סיבות נוספות בגללן אתם סובלים.

הסיבה הראשונה, יישור שיניים. במהלך טיפול ייעודי ליישור שיניים חלל הפה חווה תזוזת שיניים המתרחשות כתוצאה מהטיפול. לפעמים קורה מצב בו שורש השן נדחקת מחוץ לעצם התחומת אותם. מצב כזה יכול להתחיל ידידות נפלאה מול נסיגת החניכיים.

אופציה נוספת שבאה על הפרק הינה, צחצוח שיניים אגרסיבי. צחצוח שיניים אשר נעשה בחוזקה לאורך זמן, יכול ברוב המקרים לגרום לטראומה לחניכיים. הקפידו על מברשת שיניים עדינה ורכה והיעזרו ברופא השיניים שלכם בכל האמור לצחצוח נכון. חשוב לדעת – המצב לא יחזור לקדמותו, אך תוכלו לעצור את הנסיגה באופן משמעותי.

גירוי כתוצאה מפירסינג – אחת מהסיבות הנוספות הוא איך לא, פירסינג. פירסינג בשפה ובלשון עלולים לגרום לגירוי מכני בחלל השן ולגרום לנסיגתו.

עישון – עישון זה אולי הדבר היחיד שאפשר לקשר את כל מחלות גוף האדם אליו, ממחקרים עולה כי נסיגת חניכיים בקרב מעשנים היא בשכיחות הגבוהה ביותר.

ככל שנקדים את האבחון כך נוכל לעצור בצורה מירבית את נסיגת החניכיים ובעקבות כך לחסוך לעצמנו כאבים וטיפולים נוספים שאין בהם בכלל צורך. אנו ממליצים להיוועץ ברופא שיניים אשר עבר התמחות מקיפה בחניכיים אשר יאבחן את המחלה ואת סיבותיה.

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
נשמח לעמוד לשירותכם
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רופאים בחדר ניתוח
כללי
חושבים שמגיעים לכם פיצויים? כך תבדקו

התרחשותן של פציעות ותאונות שונות, לצערנו הרב, הן חלק כמעט בלתי נפרד ממהלך החיים של בני אדם. תאונות עלולות להתרחש בכל מקום ובכל זמן: בין אם בעבודה, ברכב, ברחוב ואף

מרפאה
רפואת שיניים
איך לבחור את מיקום טיפול השורש שלכם

מי מאתינו לא חווה פעם את התחושה המפחידה מעט, כאשר רופא השיניים, עם שלל מכשיריו ואביזריו, סוקר את שיננו בקפידה ומכריז כי יש חשש לחור בשן, או לחלופין כי עלינו

 4 יתרונות לניקוי הפנים באמצעות פילינג טבעי
אסתטיקה ויופי
 4 יתרונות לניקוי הפנים באמצעות פילינג טבעי

העולם שלנו הופך מתועש יותר ויותר ובמהירות רבה; האוויר מלא בפיח, זיהום מכל עבר, והתחממות גלובלית שגורמת לחום קיצוני. אך במקביל למצב זה, בחיינו הפרטיים אנו מחפשים את ההפך הגמור