מדרסים לטיפול בכאבי רגליים וברכיים

מדרסים אורטופדיים מוכרים לכולנו, והם מהווים חלק בלתי נפרד מעולם אביזרי האורטופדיה. חלקנו אולי נוטים לחשוב, כי מדרסים מועילים רק עבור אנשים הסובלים מבעיות כמו פלטפוס, או בעיות אנטומיות אחרות. אך אין זה כך. מדרסים יכולים לפתור בעיות של כאבי רגליים וברכיים, גם אצל אנשים בריאים הנמצאים בשגרה פחות בריאה. מה הכוונה? הכוונה ששימוש במדרסים אורטופדיים ממש לא אומר שיש לנו בעיה, אלא שאנו מעוניינים להפחית את העומס, ולתקן הרגלים פחות מוצלחים לגבי היציבה, הדריכה וההליכה שלנו. שימוש במדרסים עשוי לשפר פלאים את איכות החיים שלנו, ולהעלים כאבים שונים שייתכן שכבר התרגלנו לחיות איתם בקביעות.

מהם מדרסים אורטופדיים?

מדרסים אורטופדיים הינם אביזרים המוכנסים לתוך הנעל, ומטרתם לשפר אלמנטים מסוימים הקשורים למכניקה של התנועה שלנו. המדרסים עשויים מחומרים בדרגות קושי שונות, שתפקידם לבלום זעזועים, לרפד ולתמוך ברגל. בעבר- מדרסים היו נמכרים ב"שיטת המדף", כלומר היו מייצרים ומוכרים אותם מוכנים ללקוחות. עם התקדמות השנים, הובן הצורך בהתאמת מדרסים באופן אישי, היות וכל אדם מגיע עם צרכים שונים, עומסים שונים והרגלים שונים. בדיקות יסודיות מאפשרות הבנה של חלוקת המשקל על הרגל, צורת ההליכה והדריכה, בעיות אנטומיות במידה וישנן, ועוד. בדיקות כאלו מאפשרות ליצרני המדרסים כיום- לייצר מדרס בהתאמה אישית לכל אדם ואדם. בין השיטות הקיימות היום לאבחון למטרת יצירת מדרס, נוכל למצוא סריקת לייזר של הרגל, הדמיית מחשב, הטבעת כף הרגל בספוג, ועוד.

מי צריך מדרסים אורטופדיים?

התשובה לשאלה זו היא מורכבת, היות ואנשים יכולים להזדקק למדרסים אורטופדיים במהלך כל מחזור חייהם. מעבר לאלו הסובלים מבעיות אנטומיות שונות, כגון פלטפוס או עיוות במבנה האנטומי של השריר- גם אנשים בריאים עשויים להזדקק למדרסים. ילדים זקוקים למדרסים לעתים, על מנת לשפר את התנועה במצבים אנטומיים שונים הקשורים לגדילה. לרוב- הילדים לא נזקקים למדרסים בהמשך חייהם. ספורטאים מקצועיים עושים שימוש רב במדרסים, היות וגופן נתון לעומסים גבוהים יחסית, ובאופן תדיר. בני הגיל השלישי, המנהלים בימינו אורח חיים פעיל, גם כן משתמשים במדרסים המאפשרים להם את התמיכה הרצויה, בעת שהשרירים והגידים כבר אינם מתפקדים כמו בעבר. הסימנים העיקריים לצורך במדרסים הם כאבי גב וברכיים- שיכולים להעיד על בעיה כלשהי שיכולה להשתפר באמצעות מדרסים. במקרה כזה- מומלץ ללכת לבצע בדיקה יסודית במקום מקצועי.

מדרסים הם עזרים אורטופדיים המיועדים לתמיכה בכף הרגל, במצבים שונים הדורשים זאת. הסימנים האפשריים לצורך במדרסים הם כאבי גב, ברכיים, או רגליים, ובעת הופעתם- מומלץ לגשת לבצע בדיקה במקום המתמחה בהתאמת מדרסים. לא רק אנשים הסובלים מבעיות אנטומיות זקוקים למדרסים, אלא גם אנשים רבים הנחשבים בריאים, ונתונים לעומסים גבוהים, או להרגלים תנועתיים שגויים. מדרסים נחשבים כיום לפתרון מעולה לבעיות אלה, ומאפשרים שיפור משמעותי באיכות החיים.

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
נשמח לעמוד לשירותכם
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
שתלים
רפואת שיניים
שתלים דנטליים עבור ילדים

שתלים דנטליים הם חלופה בטוחה ואיכותית במקרים רבים בהם קיימת בעיה כלשהי בשיניים ויש צורך להחליף את השיניים המקוריות לצרכי שיפור רמת איכות החיים. יחד עם זאת, ישנם מקרים אחדים