כלי אוכל מתכלים – הפתרון הסביבתי והנכון

במאה השנים האחרונות יצרנו יותר פסולת ממה שיצרו במאות הקודמות יחד. אחד הגורמים לכך הוא המצאת הפלסטיק בשנות ה-20 אשר הביא לעולמנו חומר שלוקח לו מאות שנים להתכלות ופירוקו משחרר לאוויר גזים רעילים.

בנוסף פירוק הפלסטיק למעשה אינו גורם לפלסטיק להתכלות אלא רק יוצר חתיכות פלסטיק קטנות יותר אשר ישארו על כדור הארץ לעוד מאות שנים, ימשיכו להוציא גזים רעילים ויגרמו לחנק והרעלה לבעלי החיים אשר טועים וחושבים כי זהו מזונם.

העובדה שלפלסטיק לוקח מאות שנים להתכלות לא גרמה לכך שמוצרי הפלסטיק יהיו שמישים לאורך כל הזמן הזה, אלא להיפך, התופעה גרמה להתרבות של כלים חד פעמיים, המשומשים רק פעם אחד ונזרקים מיד.

מעבר להגברת המודעות והניסיון לבקש ממשלות ותאגידים להפסיק לייצר את כמויות הכלים החד פעמיים, שגם תהליך הייצור שלהם מזיק מאוד לסביבה (מה שנקרא – אחריות תאגידית), יש ביכולתנו לקחת אחריות אישית ולהילחם בבעיה הזו ובכך ליצור תנועה ענקית אשר מסרבת להשתמש במוצרים חד פעמיים. ככל שתרד הצריכה שלהם כך גם תרד כמות הייצור שלהם, ותאגידים בעל כורחם יבינו שהם חייבים להפסיק לייצר אותם ולהצטרף למאבק החברתי למען כדור הארץ.

 

שימוש בכלים מתכלים – מקשים ועד צלחות

כיצד נוכל להילחם בבעיה הזו? על ידי שימוש בכלים רב פעמיים או מתכלים.

כלי אוכל חד פעמיים הם תופעה המייצרת פסולת רבה, ורבים בוחרים בהם כאשר הם מארגנים אירוע רב משתתפים שבסופו אף אחד אינו מעוניין לשטוף כמויות של כלים. למזלנו, גם לזה יש פתרון, והוא נקרא כלי אוכל מתכלים.

כלי אוכל מתכלים הם למעשה כלי אוכל (החל מצלחת ועד סכו"ם, קשים מתכלים, כוסות ועוד) העשויים מחומרים ידידותיים לסביבה (כגון במבוק או נייר, היום אפילו תוכלו למצוא כלי אוכל אכילים שיוכלו להוסיף טעם נוסף למנת האוכל שלכם) אשר מתכלים בתום השימוש באופן ידידותי לסביבה לאחר הטמנה בפח המיועד לכך (קומפוסט). לא רק שהם ייעלמו לגמרי בקומפוסט, הם גם יוכלו להוות לאחר מכן שימוש נוסף כדשן לגינות ולהמשיך את מעגל החיים הטבעי.

כלי אוכל מתכלים באים בצבעים רבים ועיצובים רבים, הם יפים למראה, ובכך גם יעלו את רמת ההגשה של האוכל. הרבה יותר נעים לאכול מצלחת במבוק מעוצבת מאשר מצלחת פלסטיק לבנה ופשוטה.

מעבר למראה האסתטי, לא תצטרכו לעבוד בתום הארוחה על ניקיון רב שעות של כל הכלים. תוכלו להטמינם ישר בקומפוסט (בהנחה והשתמשתם בהם רק לאוכל). תוכלו להשתמש בכלים הרב פעמיים בארוחות חג, אירועים שונים, או אפילו סתם כשאתם הולכים לים לעשות פיקניק. ברובם תוכלו להשתמש אפילו כמה פעמים לפני שיתחילו להראות סימני התכלות.

הבחירה בכלים מתכלים תעזור לכולנו לשמור יחד על כדור הארץ שיהיה נקי יותר, בריא יותר ולא יזיק לבעלי החיים וגם לנו, בני האדם המושפעים מכך ישירות. זכרו בתום כל שימוש בכלים מתכלים להטמין אותם בקומפוסט (אצלכם בגינה, או בפח החום), על מנת שיוכלו להתפרק באמת בסביבה המיועדת לכך ולהמשיך להפרות את הטבע.

 

סכום וצלחת

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
נשמח לעמוד לשירותכם
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ספרי קריאה
לימודים
האם קריאת ספרים מפתחת את הדימיון?

ספרים הם אחד הכלים החשובים ביותר של המין האנושי להעברת מידע ורעיונות, ונמצאים בתרבות העולמית משחר ההיסטוריה. למרבה הצער, בעידן הדיגיטלי בו אנו נמצאים, אנשים רבים מתקשים למצוא את הזמן

אמן חושים
בריאות
האם מופע של אמן חושים טוב לבריאות שלנו?

מופעי בידור הם דבר נהדר ואין ספק שהם מייצרים עבורנו חוויה, מעלים את מצב הרוח ומסיטים את תשומת הלב שלנו לאסקפיזם מבורך. הדברים הללו נכונים בעיקר כשמדובר במופעים שמצחיקים אותנו

כדורים
בריאות
10 סימנים שפיתחת תלות למשככי כאבים

העובדה הבאה אולי הולכת להפתיע חלק מכם, אבל חשוב להכיר בה – אפשר לפתח תלות ולהתמכר למשככי כאבים. במשככי הכאבים יש חומר שנקרא אופיאטים, והוא החומר שגורם להתמכרות. במאמר הבא

חוֹק
כללי
מהי נהיגה בשכרות לנהג חדש / צעיר?

נהגים צעירים מתחת לגיל 24 או נהגים חדשים בשנתיים הראשונות לאחזקתם ברישיון נמצאים במבחן תמידי של רשויות התעבורה. החוק משתנה בהתאם לנהג צעיר או חדש, והפרמטרים עליהם הנהגים נמדדים הם