כן, זה אפשרי: שיטת השתלת שיניים ביום אחד

השתלת שיניים יכול להיות תהליך מסורבל, כואב וארוך. הזמן שלוקח לשתל הכירורגי להיקלט יכול להימשך כמה ימים, ועד שהוא לא מתייצב במקום בו הושתל אסור להפעיל עליו כוחות.

אבל מה אם אפשר לחסוך את התהליך הזה, ולקצר אותו ליום אחד בלבד?

שיטת השתלת שיניים ביום אחד היא שיטה נפוצה ביותר בקרב רופאי שיניים בשל היותה חסכונית, מהירה ויעילה.

שן לפני השתלה

איך עושים את זה?

קידוח ההשתלה פוצע את העצם, ובתוך הפצע רופא השיניים מכניס את השתל.

לאחר חדירת השתל לעצם, הגוף מנסה לרפא את עצמו על ידי צמיחת תאי עצם באיזור הפצע, ובמקרה של השתלת שיניים – באיזור השתל. תאי העצם החדשים עוטפים את השתל ונאחזים בו, וכאשר האחיזה חזקה מספיק וכך גם העצם הצעירה שנוצרה מתאי העצם, ניתן לבנות כתר על השתל.

תהליך האחיזה של תאי העצם על השתל יכול לקחת כחצי שנה, ובמהלך תקופה זו אסור להפעיל שום לחץ על השתל –  כך קבע פרופ' אינגמר ברנמרק, רופא שיניים שוודי שפרץ את הדרך להשתלות שיניים כירורגיות וכתב את משנתו ששינתה את עולם רפואת השיניים לנצח.

ברנמרק עסק באורתופדיה.
את הידע שלו בתחום השתלים שאב מתחום זה, שדומה מבחינה פיזיולוגית לתחום רפואת השיניים מפני שגם באורתופדיה וגם ברפואת שיניים – אנו עוסקים בעצמות, משתילים לתוכן אלמנטים מיוחדים ומחכים שהגוף ירפא את עצמו ויקבע את השינויים שהכנסנו לתוכו, קצת כמו כששמים גבס על יד שבורה.

ברנמרק קבע כי אסור להפעיל כוחות או לחצים על השתל החדש בתקופה של חצי שנה כדי למנוע תנועתיות של השתל החדש, תנועתיות שתפגע בתהליך תאי העצם להיאחז בשתל ולקבע אותו באופן יציב ובריא.

משנתו של ברנמרק נכתבה לפני כ-40 שנה, ומאז עולם רפואת השיניים השתכלל והשתדרג.

היום, בעולם מודרני מהיר שלא עוצר לרגע, לאף אחד מאיתנו אין סבלנות לחכות חצי שנה להחלמה מלאה לאחר השתלת שיניים.

כך נולדה שיטת השתלת שיניים ביום אחד, שבנויה על העמסה מיידית. כלומר, ביום ההשתלה בונים על השתל כתר זמני, והמטופל יוצא מהמרפאה לאחר השתלת שיניים עם כתר (זמני) בפיו.

לשיטה זו מספר הסתייגויות:

  1. העצם לתוכה אנו משתילים את השתל צריכה להיות עצם חזקה וצפופה.
  2. על השתל להיות ארוך ויציב.
  3. בניית הכתר הזמניי חייבת להתבצע מראש ללא מגע, לא במצב מנוחה ולא במצב של תנועה צדדית או קדמית של הפה.
  4. נדרשת התחייבות מצד המטופל שלא לאכול או להפעיל כוחות על איזור השתל.
  5. שיטת השתלת שיניים ביום אחד תבוצע רק באיזור השיניים הקדמיות מטעמים אסתטיים בלבד, שיצדיקו את הפעלת שיטה זו. לא נבצע העמסה מיידית באיזור השיניים הטוחנות מפני שבאיזורים אלה מופעלים כוחות לעיסה חזקים שמשפיעים על יציבות השתל ואין להם חשיבות אסתטית כלל.

השתלת שיניים ביום אחד חייבת להתבצע אצל רופא שיודע מה שהוא עושה, לכן השתלת שיניים ללא כאבים ע"י ד"ר דורון אבניאלי היא האופציה הטובה ביותר עבור מי שבאמת אכפת לו מהשיניים שלו.

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
נשמח לעמוד לשירותכם
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
גיד ברגל
אורתופדיה
טיפול במרפק טניס באמצעות גלי הלם

סובלים ממרפק טניס (אלבו)? מעוניינים להכיר את אחד הטיפולים האפקטיביים ביותר לבעיה? הכירו את הטיפול בגלי הלם במאמר הבא.   הפתרון למרפק טניס – טיפול בגלי הלם. טיפול במרפק טניס

רובה לייזר
אסתטיקה ויופי
טיפול חדשני להסרת שיער בראשון לציון

בשנים האחרונות יותר ויותר מחקרים בוחנים את שיטות הטיפול להסרת שיער. כיום אנו יכולים להציג לכם שיטת טיפול מהפכנית, כזו שתבטיח את הסרת השיער באופן מוחלט. אם גם אתם התעייפתם

דף מבחן
בריאות
איך לטפל בחרדת מבחנים?

חרדת מבחנים היא חרדה נפוצה מאוד אשר עשויה להתרחש בכל גיל, גם בעבור ילדים וגם בעבור מבוגרים. כיצד ניתן לטפל בחרדה באופן ממוקד? הכירו את הטיפול החדשני CBT. חרדת מבחנים