איך להשתמש בהליכון לאימון אירובי וכוח

להליכון יש שימושים רבים. בזכות הנוחות שלו, הטכנולוגיה המתקדמת, האפשרויות והתכניות, ניתן לבצע כמעט כל פעילות בו. ועם זאת, רבים מוצאים את עצמם מבולבלים בשל עודף האפשרויות. על כן, במאמר של היום נסביר איך להשתמש בהליכון לאימון אירובי וכוח. הכינו דף ועט, או הפעילו את ההליכון – ובואו נצא לדרך.

איך להשתמש בהליכון לאימון אירובי

על מנת להשתמש בהליכון לאימון אירובי ניתן להשתמש במספר תכניות ייעודיות.

  • ניתן להשתמש בתכנית הקלאסית של ההליכונים – במסגרת התכנית רצים על קצב קבוע לזמן של 15/ 20/ 30 או 60 דקות. הריצה שתבצעו או לחילופין ההליכה הינה פעילות אירובית לכל דבר ועניין.
  • ריצה בקצבים משתנים – ריצה בקצבים משתנים ובשמה השני אינטרוולים מאפשרת לנו לבצע אימון אירובי בדרך שונה. הריצה בנויה כך שיהיו שינויים בקבצי הריצה. בין אם שינוי בין קצב מהיר לאיטי, ובין אם קצבי ריצה ב 5 רמות שונות. על מנת לבחור באפשרות זו בהליכון, יש להכנס בהליכון שלכם לתכניות האירובי ולצאת לדרך. בכל פעם, תוכלו לשנות את המהירות ובכך להגדיר להליכון מה הקצב בו אתם רוצים לרוץ. תיקון הליכונים ברחובות מדגישים כי בכל הליכון התכנית נקראת בשם שונה. ניתן למצוא אותה בשמות כמו, שריפת שומן, להיות חטוב או אינטרוולים.
איש רץ
איש רץ

איך להשתמש בהליכון לאימון כוח

אימון כח או בשמו הנוסף אימון אנאירובי, הינו אימון בו האנרגיה שלנו איננה מבוססת על חמצן. כלומר, אנו מבצעים סטים קצרים וחזקים, ועל כן לגוף אין זמן ואין צורך להשתמש בחמצן. במקום החמצן הוא עושה שימוש במאגרים שזמינים בשריר (ATP).

אלו האפשרויות שברשותכם על מנת לבצע בהליכון אימון כוח :

  • אימון ספרינט – על מנת לבצע אימון כח על ההליכון ניתן לבצע ספירנט על ההליכון. על הספרינט להמשך בין 10 שניות ל 90 שניות. חשוב מאוד לציין שעל מנת לבצע ספרינט על ההליכון יש להקפיד על אמצעי הבטיחות וכן לבצע חימום איכותי. למידע נוסף על הליכונים ניתן להכנס לאתר של יוני.
  • אימון עליות – גם כאן, על מנת שהאימון יוגדר כאימון כח יש לבצעו עד 90 שניות בעצימות גבוהה. לכן, אופציה נוספת לאימון כוח בהליכון הינה אימון עליות. במסגרת האימון, נרים את השיפוע של ההליכון ל +3 ויותר, ונבצע ריצה מהירה. באופן זה, נחזק מאוד את שרירי הרגליים שלנו

דגשים לשימוש בהליכון לאימון אירובי וכוח

בשני האימונים הן באימון אירובי והן באימון כוח חשוב להקפיד על מספר דגשים חשובים:

  1. חימום טוב – חשוב מאוד לחמם את הגוף כדי למנוע פציעות ונפילות.
  2. עצירה איטית – חשוב מאוד בסיום האימון להאט בהדרגה את הקצב ולא לעצור בפתאומיות.
  3. שמירה על ההליכון – הקפידו לשמור על תקינות ההליכון וניקיון של העמדה לאחר סיום האימון.
תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
נשמח לעמוד לשירותכם
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מתקני כושר
ספורט
איך להקים חדר כושר?

חדר כושר הוא עסק לכל דבר, ולכן חשוב לבנות תוכנית אסטרטגית עסקית אשר מלווה ע"י יועץ פיננסי מומחה. מדובר רק בנדבך אחד מיני רבים עליהם נרחיב כעת במאמר חובה בעבור

אילו סוגי אימונים קיימים בבריכה

הבריכה היא מקום אידיאלי עבור טיפולים ואימונים, בין אם אתם אנשים עם בריאות פיזית תקינה או פחות. למעשה, החל מהגיל הרך, כבר אפשר להתחיל להיכנס לבריכה בכדי לבצע אימונים שונים.

מתאמן בצורה נכונה
ספורט
איך שומרים על הידיים במכון כושר?

עבור אנשים המתאמנים בחדר כושר, אין ספק כי קיימות חשיבות רבה לשמירה על כפות הידיים. בדרך כלל, אנשים יעדיפו ללבוש כפפות חדר כושר איכותיות המספקות הגנה מצוינת בזמן ביצוע התרגילים