האם זה מסובך לקבל פטור ממס הכנסה?

אחת ההטבות הכלכליות המשמעותיות שהמדינה מעניקה לזכאים, היא פטור ממס הכנסה. הטבה זו יכולה להגיע לסכומים נכבדים במיוחד לאורך השנים. כולנו מכירים את ההליכים המסורבלים והבירוקרטיה המתמשכת בכל הקשור למיצוי הזכויות המגיעות לנו, וכאן עולה השאלה שמצליחה להטריד אנשים רבים – האם זה מסובך לקבל פטור ממס הכנסה?

 

מהי הטבת פטור ממס הכנסה?

מדינת ישראל נוקטת במדיניות סוציאלית, המעניקה מגוון זכויות והטבות כלכליות לזכאים, בכדי להקל מעליהם את הנטל הכלכלי ולאפשר להם לשמור על שגרת חיים נורמטיבית. אחת מההטבות המשמעותיות הללו היא פטור ממס הכנסה, אותה ניתן לקבל בגין הכנסות מיגיעה אישית וכן הכנסות שלא מיגיעה אישית ועד לתקרת הכנסה שנתית בגובה של 406,000 ₪ (נכון לשנת 2023).

הטבת פטור ממס הכנסה

מי זכאי לקבל פטור ממס הכנסה?

את הטבת פטור ממס הכנסה ניתן לקבל בשל מגוון מקרים וסיבות, כאשר הסיבה המרכזית והשכיחה ביותר היא פטור ממס הכנסה בשל מצב רפואי וקיומם של התנאים הבאים:

  1. קיימת הכנסה חייבת במס
  2. למבקש הפטור נקבעה נכות לצמיתות או לתקופה של 185 ימים לפחות על פי אחד מהחוקים הבאים: חוק הנכים, חוק נכות מלחמה / רדיפות הנאצים, חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה, חוק הפיצויים לנפגעי גזזת וחוקי ביטוח לאומי.
  3. למבקש הפטור נקבעו אחוזי נכות בשיעור של 90% לפחות (לרבות נכות משוקללת, בשל מספר מחלות, כאשר לפחות אחת מהן צריכה להיות בשיעור 40%) ולתקופה של 185 ימים לפחות.

 

האם זה מסובך לקבל פטור ממס הכנסה?

במציאות מתוקנת, נפגעי תאונות, פציעות ומחלות היו מקבלים את הזכויות המגיעות להם באופן אוטומטי וללא בירוקרטיה מסורבלת ומיותרת, אך במציאות של ימינו, בכדי לממש את הזכויות המגיעות לנו ולקבל פטור ממס הכנסה בגין סיבות רפואיות, עלינו להגיש תביעה לביטוח לאומי בצירוף מסמכים רפואיים רלוונטיים ולעבור וועדה רפואית שתקבע את מידת זכאותנו לקבלת פטור ממס הכנסה.

 

האם יש דרך מהירה ויעילה לקבל פטור ממס הכנסה?

תהליך הגשת התביעה לקבלת פטור ממס הכנסה הוא תהליך בירוקרטי בעיקרו, כאשר מסמכים חסרים וכל טעות ואי דיוק במילוי הטפסים, עלול להביא לעיכוב משמעותי בזמני הטיפול בתביעה ואף לדחיית התביעה. בכדי לחסוך את הטרחה והזמן היקר שלכם, מומלץ להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית ומנוסה בתחום.

באמצעות חברה מקצועית ובעלת ניסיון בתחום מימוש הזכויות הרפואיות, תוכלו לקבל מעטפת שירותים מקיפה ונרחבת, החל מבדיקת זכאות באמצעות מספר שאלות קצרות, גיבוש התיק הרפואי והמסמכים הרפואיים הרלוונטיים לצורך הגשת התביעה, דרך הכנה וליווי בוועדה הרפואית ועד לקבלת הפטור המיוחל.

 

לסיכום

הטבת פטור ממס הכנסה היא אחת ההטבות הכלכליות המשמעויות, המגיעות בעיקר לסובלים מבעיות רפואיות שונות. בכדי לקבל פטור ממס הכנסה יש להגיש תביעה ולעבור תהליך בירוקרטי בעיקרו מול ביטוח לאומי ורשות המיסים, כאשר באמצעות שירותיה של חברה מקצועית ומנוסה בתחום, תוכלו לקצר ולייעל תהליכים ולמקסם את סיכויי קבלת הפטור ממס הכנסה.

מס הכנסה

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
נשמח לעמוד לשירותכם
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רשלנות רפואית
רשלנות רפואית
8 דוגמאות נפוצות לרשלנות רפואית

רשלנות רפואית היא תופעה מדאיגה שעלולה לגרום לנזקים חמורים למטופלים ולמשפחותיהם. רשלנות רפואית מתרחשת כאשר איש צוות רפואי, כגון רופא או אחות, מספק טיפול שנופל מתחת לסטנדרט המקובל בתחום הרפואה,

ספורטאי מקבל פיזיותרפיה
כללי
אתם עוסקים בספורט? למה חשוב שתעשו פיזיותרפיה

ספורט הוא חלק בלתי נפרד מחייהם של מתאמנים רבים, בין אם מדובר בספורטאים מקצועיים או בחובבים שעוסקים בפעילות גופנית למען הבריאות והכושר. עם זאת, העיסוק בספורט מגביר את הסיכון לפציעות