ייעוץ ושירות לקוחות: 1-700-500-154

סל קניות: 0 מוצרים.

שיעול, ליחה וקשיי נשימה | רפואת צמחי מרפא

מידע כללי:
מערכת הנשימה מורכבת מדרכי האוויר העליונות (האף והסינוסים), ודרכי האוויר התחתונות - המעברים הצינוריים (סימפונות), דרכם עובר האוויר אל הריאות ומהן. הצינורות בהם זורם האוויר לאורך כל מע' הנשימה, מצופים מבפנים באזור חיץ רירי, הבנוי מתאים ייחודיים המייצרים רירית המופרשת באופן קבוע. רירית זו מופרשת ביתר שאת, כאשר קיים מצב דלקתי הנגרם ע"י מזהמים שונים, אלרגיות או בשל מחלות נשימתיות אחרות.
הליחה היא רוק המעורב בריר מדרכי הנשימה, המגיעה אל הפה באמצעות רפלקס השיעול, במטרה להוציאה החוצה. שיעול המלווה בכיח, הנקרא שיעול פרודוקטיבי או לח, קיים במחלות רבות של דרכי הנשימה. ליחה של אדם בריא, היא בצבע לבן או שקוף, והיא לרוב נספגת באופן טבעי בגוף. כאשר הליחה צמיגית יותר ובצבע כהה יותר (צהבהב – ירוק – חום), הדבר מעיד בד"כ על זיהום חיידקי ודלקת מקומית. חומרת השיעול נמדדת על פי יכולת מערכת הנשימה לפלוט את הליחה החוצה. מידה זו נעוצה בתפקודן של הסיליה (שערות זעירות, הפרושות לאורך דרכי הנשימה ודוחפות את הליחה מעלה). בנוסף חומרת השיעול תלויה גם במידת צמיגיות הליחה וחומרת הזיהום.

שיעול יבש מאידך, ברוב המקרים מייצג רק גירוי של דרכי הנשימה ואינו מערב הוצאת ליחה. שיעול יבש מקושר במרבית המקרים למחלות זיהומיות חולפות של דרכי הנשימה (בד"כ ויראליות), לאלרגיות, או נגרם עקב שינויים במזג האוויר ואף בשל מצבי סטרס או עקה נפשית. שיעול נבחני (סטרידור), הוא קול צורמני הנשמע בזמן הנשימה בעיקר בעת השאיפה. מקורו בחסימה חלקית של הגרון, תיבת הקול או של קנה הנשימה. אצל ילדים הסיבה יכולה להיות דלקת של כיסוי הגרון, אצל מבוגרים הסיבה יכולה להיות גידול, מורסה או בצקת. אדם בריא נושם מהר יותר בעת מאמץ גופני. במקרה של קשיי נשימה, הנשימה המהירה מלווה בתחושה ש"האוויר נגמר" והאדם אינו יכול לנשום מהר או עמוק די הצורך. בזמן מחלות של דרכי הנשימה עלולים להופיע קשיי נשימה. בעקבות גורם מזהם, דלקת או הצטברות ליחה, קיימת הצרות של נתיבי האוויר ונוצר קושי, לרוב, בהוצאת האוויר החוצה.

פורמולות צמחי מרפא 

 1. החופש לנשום | Thymus & Salvia Blend

  החופש לנשום | Thymus & Salvia Blend

  מחיר רגיל: 129.90 ₪

  מחיר באתר: 103.90 ₪

  שם הפורמולה: החופש לנשום | Thymus & Salvia Blend | תכולה: 100 מ"ל
  פורמולת פטנט ייחודית המכילה מיצוי מרוכז של צמחי מרפא נחקרים וידועים לטיפול בדלקת גרון, שיעול, ליחה ודלקות אחרות במערכת הנשימה התחתונה. צמחי המרפא מסייעים לטיפול בדלקת גרון, כאב גרון ושיעול על ידי פעילות מכייחת ושוברת ליחה דלקתית, הרחבת הסימפונות ופעילות אנטי דלקתית, פעילות אנטי חיידקית ואנטי ויראלית, חיזוק התגובה החיסונית הראשונית של מערכת החיסון, ריכוך ריריות מערכת הנשימה במקרי שיעול טורדני ורפלקסיבי. פורמולת הפטנט מכילה רכיבים טבעיים בלבד.

  עכשיו במבצע! 20% הנחה

  פרטים נוספים..
 2. ספריי ISATIS | דלקות וזיהומים בחלל הפה והגרון

  ספריי ISATIS | דלקות וזיהומים בחלל הפה והגרון

  מחיר רגיל: 85.00 ₪

  מחיר באתר: 79.90 ₪

  שם המוצר: ספריי איסאטיס | Isatis super spray | תכולה: 30 מ"ל
  דלקת גרון וזיהומי גרון הם תופעה נפוצה ביותר בעיקר כחלק ממחלות החורף הפוקדות אותנו מידי שנה. תהליכים דלקתיים אלו נובעים בעיקר מזיהום ויראלי או חיידקי אשר תוצאותיו הוא חום פנימי הפוגע בגרון. ישנם מספר צמחי מרפא המוכרים לסיוע בהתמודדות בדלקת גרון, נפיחות בשקדים, אפטות בחלל הפה, דלקת חניכיים וזיהומים אחרים בחלל הלוע.

  פרטים נוספים..